10 wskazówek na idealne przedłużenie rzęs


Aby osiągnąć jak najlepszy efekt i jak najdłużej cieszyć się przedłużonymi rzęsami od GirlGotLashes, jest kilka wskazówek i trików, które warto wziąć pod uwagę i które pomogą Ci zostać własną stylistką rzęs.

Wskazówka 1 Odtłuść swoje naturalne rzęsy

Przed nałożeniem EasyPeasyFalsies naturalne rzęsy muszą być odtłuszczone. Tylko wtedy przedłużone rzęsy będą się dobrze trzymały, a klej do rzęs będzie odpowiednio przylegał i nie będzie się "ześlizgiwał". Najlepszym sposobem na odtłuszczenie rzęs jest użycie wody micelarnej po usunięciu makijażu i wszelkich pozostałości tuszu do rzęs. Rzęsy powinny być praktycznie "nagie" przed nałożeniem przedłużenia.

Wskazówka 2 Użyj zalotki do rzęs

Użyj zalotki GOOD CURL DAY i w drugim kroku podkręć swoje naturalne rzęsy. Zwłaszcza krótsze rzęsy w wewnętrznym i zewnętrznym kąciku oka można lepiej uchwycić tą zalotką niż jakąkolwiek inną. Ten krok jest bardzo pomocny w przypadku bardzo prostych rzęs lub rzęs, które mają tendencję do kierowania się w dół. Po pierwsze, ułatwia dotarcie tam, gdzie trzeba, czyli pod własne rzęsy. Po drugie, w połączeniu z naturalnymi rzęsami, przedłużone rzęsy będą ładnie uniesione ku górze i wizualnie jeszcze bardziej otworzą oko.

Porada 3 Dopasuj przedłużone rzęsy do rozmiaru oczu

Masz małe oczy? W takim razie upewnij się, że przycinasz przedłużone rzęsy. Nazywa się to przycinaniem i jest to bardzo ważny krok. Istnieje wiele możliwości i różnych wariantów. Zasada jest następująca: dowodem na to, że pudding jest w jedzeniu. Możesz pominąć cały segment lub przyciąć segment rzęs. Może to być środkowy segment rzęs/przedłużenie rzęs lub najbardziej zewnętrzne przedłużenie rzęs. Jeśli skrócisz środkowy segment rzęs, wygląd pozostanie taki sam, jeśli skrócisz najbardziej zewnętrzny segment rzęs, wygląd zmieni się w zależności od stylu. Może to być pożądane i daje możliwość eksperymentowania z danym stylem.

Wskazówka 4 Prawidłowo nałóż klej do rzęs

Bardzo ważne jest oszczędne nakładanie kleju do rzęs BOND GIRL na własne rzęsy. Upewnij się, że nakładasz go na dolną część rzęs i omijasz końcówki, aby rzęsy się nie sklejały. Aby uzyskać dodatkowe utrwalenie, możesz również nanieść odrobinę kleju na pasek rzęs. Mniej znaczy więcej!

Wskazówka 5 Pęseta powinna być czysta i wolna od resztek kleju

Nakładaj rzęsy specjalnie zaprojektowaną pęsetą GirlGotLashes. Jeśli na pęsetę dostanie się trochę kleju, należy go natychmiast zetrzeć. W przeciwnym razie kolejne przedłużanie rzęs będzie przyklejać się do pęsety bardziej niż do naturalnych rzęs i zawsze będzie przyklejać się do pęsety. Można temu zapobiec, przecierając je wilgotną chusteczką lub płynem do demakijażu (bezolejowym) i usuwając pozostałości kleju.

Porada 6 Przedłużane rzęsy nakładaj od wewnątrz na zewnątrz

Pomocne może być nakładanie rzęs od wewnątrz na zewnątrz, zwłaszcza jeśli nie masz bardzo dużych oczu lub włoski w wewnętrznych kącikach oczu są bardzo cienkie lub masz tendencję do łzawienia. Lepiej zostawić trochę dystansu do wewnętrznego kącika oka i po zamocowaniu najgłębszej rzęsy sprawdzić, czy coś nie przeszkadza lub nie kłuje przy zamykaniu oczu. Ponieważ rzęsy doczepiane są lekko rozchylone dla uzyskania naturalnego efektu, rzęsy doczepiane wychodzą poza pasek rzęs i tym samym sięgają dalej do wewnątrz. Może to być denerwujące, jeśli umieścisz go zbyt głęboko w środku.

Porada 7 Połącz przedłużone rzęsy z naturalnymi

Po przymocowaniu przedłużonych rzęs odczekaj chwilę, zanim dociśniesz je pęsetą lub aplikatorem. Ten krok jest bardzo ważny, ponieważ jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że przedłużanie rzęs jest mocno przymocowane do naturalnych rzęs. Jeśli wykonasz ten krok bezpośrednio po przyklejeniu, przedłużone rzęsy mogą przykleić się do narzędzia do aplikacji i ponownie odpaść. Nie jest to złe, ale niepotrzebne. Bardzo pomocne może być również pokrycie pęsety lakierem SEAL THE DEAL Top Coat. Wtedy nic się nie przyklei.

Wskazówka 8 Uszczelnij rzęsy, aby uzyskać dodatkowe utrwalenie

Uszczelnij przedłużone rzęsy topem SEAL THE DEAL. Weź końcówkę aplikatora i przeciągnij nią pod rzęsami, pozostawiając końcówki na zewnątrz.

Top coat zmniejsza uczucie lepkości po doklejeniu rzęs, zwiększa wodoodporność kleju i zapobiega wbijaniu się puchu w rzęsy.

Porada 9 W ten sposób odświeżysz swoje przedłużone rzęsy

Jeśli masz rzęsy od kilku dni i chcesz je trochę odświeżyć, zwilż szpulkę lub wyczyszczoną szczoteczkę do tuszu zimną wodą i po prostu przeczesz rzęsy. Jest to również dobra wskazówka, jeśli masz trochę cieni do powiek lub pudru na rzęsach.

Porada 10 W ten sposób łatwo zreperujesz przedłużone rzęsy

Przedłużane rzęsy po kilku dniach nadal są na swoim miejscu, odchodzi tylko jeden segment rzęs? To żaden problem, jako że sama jesteś stylistką rzęs, możesz po prostu bardzo ostrożnie i powoli oderwać pojedynczą przedłużaną rzęsę, aby nie wyrwać nią własnych rzęs. Jeśli już się nieco poluzowała, powinno to zadziałać bez żadnych problemów. Następnie odklej resztki kleju do rzęs z właśnie usuniętego przedłużenia rzęs i jak zwykle pokryj je klejem do rzęs, pozostaw do wyschnięcia, ponownie przymocuj i połącz pęsetą. W ten sposób możesz cieszyć się przedłużonymi rzęsami przez kilka dni dłużej.