Czy przedłużanie rzęs niszczy własne rzęsy?


Byłaś w salonie na profesjonalnym przedłużaniu rzęs i po kilku razach zauważyłeś, że Twoje własne rzęsy są coraz krótsze i cieńsze? Zrozumiałe jest, że jest to bardzo irytujące, ponieważ w końcu płacisz dużo pieniędzy za aplikację przedłużania rzęs — i to zwykle w odstępach od 2 do 3 tygodni.

Jeśli wolisz bardziej naturalny wygląd, profesjonalny zabieg przedłużania lub zagęszczania rzęs zazwyczaj nie stanowi problemu. Przedłużanie rzęs polega na pojedynczym doklejaniu sztucznych rzęs do rzęs naturalnych.

A może wolisz objętościowe przedłużanie rzęs? W tym przypadku do jednej naturalnej rzęsy przykleja się do ośmiu pojedynczych sztucznych rzęs. Oznacza to, że rzęsy, a zwłaszcza ich nasada, muszą wytrzymać ośmiokrotnie większe obciążenie. Na dłuższą metę takie przedłużanie rzęs może uszkodzić naturalne rzęsy.

W przypadku przedłużania rzęs metodą DIY GirlGotLashes naturalne rzęsy również muszą wytrzymać większy ciężar. Jednak w przypadku tej metody przedłużania rzęs ciężar nie jest rozłożony na pojedynczą rzęsę. Zamiast tego rzęsy są równomiernie rozłożone na całej linii rzęs. Oznacza to, że obciążenie poszczególnych naturalnych rzęs jest znacznie zmniejszone dzięki przedłużaniu rzęs GirlGotLashes. Ponadto nasze przedłużanie rzęs DIY jest wykonane z bardzo delikatnego i cienkiego włókna syntetycznego. Rzęsy są wyjątkowo lekkie i bardzo płaskie. Dzięki temu przedłużanie jest ledwo zauważalne na oku, a przede wszystkim nie jest zbyt obciążające dla naturalnych rzęs.

Dużą rolę odgrywa również klej do rzęs. Klej do rzęs z salonu jest porównywalny z Super Glue, czyli klej, który bardzo szybko się skleja i wysycha, ale jest też bardzo agresywny. Wiele klientek jest uczulonych na ten rodzaj kleju do rzęs. Klej do rzęs GirlGotLashes nie jest studyjnym klejem do rzęs. Nie wytwarza parzących oparów, jest odpowiedni i zatwierdzony do użytku prywatnego i może być również stosowany na otwartym oku — ma jednak dłuższy czas schnięcia. Największą różnicą jest to, że klej do rzęs GGL nigdy nie twardnieje całkowicie. Na początku brzmi to jak błąd, ale jest to celowe! Ponieważ przedłużanie rzęs nie jest przymocowane do pojedynczej rzęsy, jak ma to miejsce w przypadku profesjonalnego przedłużania rzęs, ale do kilku własnych rzęs, klej do rzęs musi pozostać elastyczny. Gdyby klej do rzęs całkowicie stwardniał, stałby się sztywny. Oznacza to, że naturalne rzęsy byłyby naprężone przez cały czas noszenia przedłużonych rzęs. Spowodowałoby to nie tylko uszkodzenie naturalnych rzęs, ale także sprawiłoby, że sztuczne rzęsy byłyby bardzo niewygodne na oku z powodu stwardniałego kleju do rzęs.

GirlGotLashes dba o zdrowie Twoich rzęs. Dlatego zalecamy stosowanie świeżego zestawu do przedłużania rzęs po tygodniu. Daj swoim rzęsom odpocząć przez noc, dzień lub dwa. A przede wszystkim ciesz się, że znów możesz z radością przecierać oczy. W przypadku profesjonalnego przedłużania rzęs nie ma takiej możliwości. Stare rzęsy są usuwane, a nowe przedłużane bezpośrednio lub po prostu uzupełniane. Oznacza to, że Twoje naturalne rzęsy nie odpoczywają i nie mają przerwy między kolejnymi przedłużeniami.

Zalecamy, aby zawsze dbać o własne rzęsy tak bardzo, jak to możliwe. Oznacza to stosowanie serum do rzęs co wieczór (podobnie jak eyelinera) i dawanie naturalnym rzęsom odpocząć podczas przerwy. Ponownie, możesz zapewnić im dodatkową pielęgnację, stosując specjalne serum do rzęs lub wcierając w nie olej kokosowy lub olejek do twarzy.

Dzięki przedłużaniu rzęs od GirlGotLashes możesz zachować zdrowe rzęsy naturalne, nawet jeśli często ich używasz.